יתכן שהשם קשור עם משפחות חֶבֶר הקני ובני כלב, שהר חברון היה בתחום מושבם. בואדי אל קיני דרומית לחברון, נשתמר לפי הסברה שמה של קינה שבתנ״ך, עיר יהודה. לפי סברה אחרת, מקור השם בשורש האכדי שהוראתו: אסם. לציון תפקידה המיוחד במערך הכלכלי של ארץ יהודה.( ה׳מדרש׳ מוצא בשם חברון, התמזגות המלים חבר ונאה, רמז לאברהם אבי האומה) [1]
אכדית בהגיית: 'חִבֻּרנֻ' (ḫiburnu) היו מיבנים ששימשו לאכסון שְׂעוֹרָה או מיכלי בירה [2].