”השפה העממית זכתה במלחמתה לקיום מכובד, היא שנעשתה לשפת הספרות העיקרית החל משלהי המאה התשע־עשרה. ואילו השפה הטהרנית צועדת יד ביד עם מגמות ריאקציוניות במדיניוּת היוונית: עם עליית הקולונלים באפריל 1967 היא הוחזרה כשפת־ההוראה בבתי הספר.“ (מסה על הלשון, מאת יורם ברונובסקי, בפרויקט בן יהודה)
”אחרי שהוכנו התעודות עולה אדלר אל הקונסול השבדי ומבקש לקחתו תחת חסותו. הקונסול מקבלו בסבר פנים יפות ושואלו, באיזו דרך הגיע לבודפשט. אדלר משיב, שהוא יליד טהרן שנתגלגל לרוסיה ומשם ברח להונגריה.“ (עיר המתים, מאת דוד ליור, תרגום: א"ש שטיין, בפרויקט בן יהודה)