”אתמול הגיעה מאנגליה לנמל חיפה סירת המנוע המהירה "אראביין־פרינץ", אשר הוזמנה על ידי משטרת חופי ארץ־ישראל באחת המספנות באנגליה.“ ("הצֹפה", 8 ביוני 1939, באתר עיתונות יהודית היסטורית)
רוב סירות המנוע מונעות על ידי מדחף ומיעוטן על ידי משאבת דחף סילונית.
תקנות רשות הספנות והנמלים מגדירות סירת מנוע ככלי שיט שאינו אופנוע ים, אורכו המרבי לאו עולה על 7 מטרים והיא מונע על ידי מנוע חיצוני או פנימי שכוחו מעל 4.4 קילוואט.[1]