אגב מג’דרה זו ארוחה טעימה בפני עצמה ,היא מתאימה לצמחונים ..כי היא שילוב של דגן וקטניות שיוצרים חלבון מלא כמו החלבון מעולם החי .
רק אל תטעו - האורז והעדשים חשובים במג'דרה, אבל הלב, הנשמה, הצבע, הטעם - החומר שגורם לכם להתמכר - זה הבצל המטוגן. כמה שיותר בצל מטוגן, ככה המג’דרה טעימה יותר. יאיר ברטשפיז, מג'דרה אליפות, כתבה ב-"mako" מיום 7 באוקטובר 2013
את המתכון למג'דרה העבירה לי חברתי רוני, בשלנית בחסד, שממשיכה מסורת של בישולים ואהבה למטבח, שהשרישו בה אמה וסבתה. מדובר במנה קבועה שמצייגת את המטבח הים תיכוני קלאסי (אורז, עדשים, בצל) על פי המתכון של סבתה (אותו ירשה מסבתה שלה).. מיכל רוזנבך, מג'דרה שהיא ארוחה שלמה בפני עצמה, כתבה בעיתון "הארץ" מיום 26 באוקטובר 2017