תזהר כשאתה מספר סודות, זה כדור שלג, בסוף כולם ידעו.
ע"פ שיטת "טיפול ממוקד-פתרון" המטפלים משתדלים שהמטופלים יעשו שינויים קטנטנים במחשבה ובהתנהגות ומתוך הבנה שכתוצאה מכך, ככדור שלג, יבואו בעקבותיהם שינויים הגורמים לתוצאות משמעותיות.
מקור הביטוי הוא בתופעת טבע שמתרחשת כאשר גוש שלג קטן ניתק ממקומו ובהשפעת כוח המשיכה של כדור הארץ מתחיל להתגלגל במדרון. במהלך הידרדרותו, גוש השלג סופח כמויות נוספות של שלג מנתיבו וגדל במהירות רבה.