”“אַבּוּ הוא” עבד את הגדוד באמונה עד צאתם מן הארץ. בכל הימים ההם לא נגנב מן הגדוד מחוט ועד שרוך־נעל. וכשיצאו החַילים מן הארץ נתן לו שר־הגדוד מכתב־המלצה אל מושל העיר.“ (אבו הוא, מאת משה סמילנסקי, בפרויקט בן יהודה)
אתמול בערב הגיעו אבי ואימי הביתה, ונחרדו לגלות שהבית נפרץ. לשוטרים שהגיעו אמר אבי: "הכל נגנב, מחוט ועד שרוך נעל".
חברי, רועי, הוא בן יחיד להוריו. לאחר פטירתם, הוא ירש את כל רכושם, מחוט ועד שרוך נעל.
בעקבות נצחונו של אברהם במלחמה ופידיון השבויים, פנה אליו מלך סדום והציע שבתמורה לשבויים, ייקח אברהם את כל הרכוש, כל השלל. אברהם סירב להצעת מלך סדום ונשבע שלא ייקח דבר מהשלל.