לדלג לתוכן

־ִיבִי

מתוך ויקימילון, מיזם רב לשוני ליצירת מילון חופשי שיתופי.

־ִיבִי[עריכה]

ניתוח דקדוקי
כתיב מלא ־יבי
הגייה* -ivi
חלק דיבר סופית
מין
שורש
דרך תצורה
נטיות ר׳ ־ִיבִיִּים; ־ִיבִית, ־ִיבִיּוֹת
  1. סיומת בתארים לועזיים שנקלטו בעברית, לדוגמה: אטרקטיבי, קונסרבטיבי, קולקטיבי.

גיזרון[עריכה]

  • מן –ivus בלטינית, דרך –iv בגרמנית, –ive באנגלית בתוספת יו"ד. הסופית –ivus נוספת בלטינית לצורת ה-participium perfecti passivi של פועל כדי ליצור ממנו שם־תואר. לדוגמה: conservativus בלטינית, konservativ בגרמנית, conservative באנגלית, קונסרבטיבי בעברית.
  • גם –ווי (קונסרבטיווי).

תרגום[עריכה]

  • אנגלית: -ive‏‏‏‏
  • גרמנית: -iv‏‏‏‏